Jesteś niezalogowany
NOWE KONTO

Polski Deutsch

      Zapomniałem hasło/login


ä ß ö ü ą ę ś ć ł ń ó ż ź
Nie znaleziono żadnego obiektu
opcje zaawansowane
Wyczyść

 
 
 
  ID: 6528452

Muzeum Regionalne w LubaniuBudowa
1975
 
Muzeum Regionalne w Lubaniu – muzeum położone w Lubaniu. Placówka miejską jednostką organizacyjną, a jego siedzibą są pomieszczenia lubańskiego ratusza.

Placówka powstała w 1975 roku jako Muzeum Osadnictwa Wojskowego z inicjatywy Związku Bojowników o Wolność i Demokrację oraz Dolnośląskiego Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego we Wrocławiu. Na początku działalność muzeum była ukierunkowana na dokumentowanie procesu zasiedlania Ziem Odzyskanych. Od 1982 roku rozpoczęto gromadzenie i ekspozycję ...
Muzeum Regionalne w Lubaniu – muzeum położone w Lubaniu. Placówka miejską jednostką organizacyjną, a jego siedzibą są pomieszczenia lubańskiego ratusza.

Placówka powstała w 1975 roku jako Muzeum Osadnictwa Wojskowego z inicjatywy Związku Bojowników o Wolność i Demokrację oraz Dolnośląskiego Towarzystwa Społeczno - Kulturalnego we Wrocławiu. Na początku działalność muzeum była ukierunkowana na dokumentowanie procesu zasiedlania Ziem Odzyskanych. Od 1982 roku rozpoczęto gromadzenie i ekspozycję zbiorów związanych z dziejami Lubania i regionu, natomiast w 1993 roku placówka otrzymała aktualną nazwę.

Aktualnie w muzeum prezentowane są wystawy stałe, poświęcone historii miasta i regionu (Lubań na Via Regia, Lubańska Archeologia), geologii (Minerały i skały zachodniej części Dolnego Śląska) oraz sztuki (Malarstwo regionalne).

Za
Pokaż więcej Pokaż mniej
 

  • Data: 1916
    komentarze: 0
    Lubański Rycerz (Laubaner Wehrmann).Za przykładem innych miast ...
  • Data: 1978
    komentarze: 0
    Lubań. Widok ogólny miasta z nową zabudową. Odbudowany ratusz ...